2017-11-14 Spotkanie z policjantami

We wtorek 14 listopada naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, starszy sierżant Aneta Walor i aspirant Sławomir Panek.
Policjanci przeprowadzili zajęcia na temat odpowiedniego zachowania w drodze do szkoły, poza szkołą oraz w czasie wolnym od zajęć. Opowiedzieli także o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w przypadku kontaktów z nieznajomymi.
 

2017-10-18 Wycieczka do Nowego Wiśnicza

W dniu 18.10 2017 r w ramach współpracy i integracji między szkołami uczniowie wraz z wychowawcami i dyrektorami szkół SP w Nowej Wsi Szlacheckiej i SP w Czułówku  uczestniczyli w wycieczce do Nowego Wiśnicza.

Pierwszym punktem wyjazdu był piękny Zamek w Nowym Wiśniczu, kaplica i krypta rodziny Lubomirskich. Przewodnik zapoznał uczestników z historią zamku oraz rodami Kmitów i Lubomirskich, które były związane z tym miejscem.

W Sali Multimedialnej w Bastionie poprzez film w 3D uczniowie przenieśli się w XVII wiek.

Było to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie dla uczestników wycieczki.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Pamiątek po Janie Matejce. Przewodnicy opowiedzieli uczestnikom wycieczki o dzieciństwie, dorastaniu, życiu i pracy naszego wspaniałego malarza. Dzieci mogły obejrzeć wiele pamiątek, które znajdują się w Korynzówce.

Wycieczka była wspaniałą lekcją historii i zostanie na długo w pamięci jej uczestników.

 

Razem dla niepodległej

  Radna, Sołtys, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejski, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wisi Szlacheckiej zapraszają na:

III Spotkanie z pieśnią patriotyczną i żołnierską 

dnia 11 listopada o godzinie 17.00 w remizie OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej.

W programie:

17.00- występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej;

17.40- wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu;

18:30- poczęstunek;

19:00-występ teatru "CREDO" z Rusocic. 

Zapraszamy!!!

 

2017-10-30 Finał Akcji odblaskowa szkoła

W poniedziałek, 30 października w naszej szkole odbył się finał akcji „Odblaskowa Szkoła”.

Przystąpiliśmy  do tego projektu we wrześniu, natomiast w październiku podjęliśmy szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów na drodze.

W naszej szkole przyprowadzone zostały 3 konkursy: konkurs wiedzy,  konkurs plastyczny i konkurs literacki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie młodszych i starszych klas rozwiązali test, przygotowali plakaty i napisali wiersze. Wiersze i plakaty zdobiły salę gimnastyczną podczas poniedziałkowego spotkania. Stanowiły znakomite tło dla tych uczniów, którzy w tym dniu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną propagującą właściwe zachowania na drodze. Na koniec odśpiewaliśmy piosenkę: „Znaczki odblaskowe”.

Mamy nadzieję, że podjęte działania pomogły naszym uczniom usystematyzować wiedzę z zakresu  ruchu drogowego i przyczyniły się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze. 

2017-10-14 Jubileusz 140-lecia Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej

 

„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.”

Antoine de Saint-Exupéry

Tymi słowami francuskiego poety i pisarza pani dyrektor Lucyna Socha-Siejka rozpoczęła obchody Jubileuszu 140-lecia Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej dobitnie podkreślając charakter tej niesamowitej uroczystości.

Dnia 14 października 2017 roku w Nowej Wsi Szlacheckiej zgromadzili się wszyscy: nauczyciele, uczniowie i absolwenci, rodzice, mieszkańcy środowiska lokalnego. Wśród gości znaleźli się Pan Szymon Łytek, Wójt Gminy Czernichów, Pani Zofia Pyla, Radna Powiatu Krakowskiego, Pani Joanna Wrońska, Radna Gminy Czernichów, Pan Dariusz Mastek, Sołtys wsi oraz dyrektorzy ze szkół z gminy Czernichów: Pani Ewa Chodźko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rusocicach, Pani Stanisława Kapusta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wołowicach, Pani Małgorzata Sadomska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnej, Pani Ewelina Tomska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przegini Duchownej, Pan Stefan Pagacz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernichowie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza księdza Włodzimierza Szatanika w Kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Następnie odbył się uroczysty przemarsz ze sztandarem szkolnym do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie rozpoczęła się kolejna część uroczytości. Rozpoczęła się ona przemówieniami, które podkreślały wyjatkowość i znaczenie rocznicy, którą świętowaliśmy. Nawiązywały one do trudnej historii szkoły, do jej chwil obecnych, ale również mówiły o przyszłości – o tym jaka będzie jej rola w kolejnych latach. Nastepnie przeszliśmy do części artystycznej, którą zainicjowana została przez widowisko słowno-muzyczne zaprezentowane przez uczniów szkoły pod opieką p. Lucyny Borówko i p. Agaty Gołębiewskiej. Spektakl przedstawiał historię szkoły od jej powstania czyli 1877 roku, aż do do czasów obecnych. Następnie wystąpiła klasa I pod opieką pani Bronisławy Hajdugi, która została uroczyście pasowana na uczniów szkoły. Później zaproszonych gości zabawiał gość wieczoru – pan Marcin Daniec, który przygotował dla wszystkich i małych, i dużych porcję wesołych żartów, które wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój. Na koniec panie z Koła Gospodyń Wiejskich poczęstowały wszystkich zebranych swoimi kulinarnymi specjałami. Rozpoczęło to wspólne biesiadowanie, które trwało do późnych godzin nocnych. Wspomień, wspólnych historyjek, śmiechów nie było końca. Wszyscy uczestnicy opuszczając uroczystość solennie przyrzekli udział w kolejnych jubileuszach, czego sobie również życzymy.

Ta piękna uroczystość nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wielu osób, które poświęciły swoj czas, zaangażowanie i środki, aby uświetnić święto naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy.