2017-09-04 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dnia 4 września uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor Lucyna Socha-Siejka powitała wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a rodzicom zadowolenia ze swoich pociech. W czasie uroczystości obecny był również wójt gminy Czernichów, pan Szymon Łytek. Swoje wystąpienie rozpoczął od podziękowania poprzedniej pani dyrektor, Barbarze Wierzbowskiej, za trud włożony w prace na rzecz szkoły w Nowej Wsi szlacheckiej, a następnie serdecznie powitał nowa panią dyrektor i  życzył wielu sukcesów w nowym roku.

2017-08-11 Obóz - windsurfingowy w Jastarni

W dniach 11 - 19.08. 2015  grupa 55 osób z Gminy Czernichów uczestniczyła w zorganizowanym po raz trzeci obozie windsurfingowym w Jastarni, realizowanym według projektu nauczyciela wychowania fizycznego mgr Doroty Ślósarz.

W projekcie wzięły udział cztery szkoły: SP Czułówek, ZPO Wołowice, ZPO Czernichów i SP Nowa Wieś Szlachecka.

Podczas obozu uczniowie integrowali się, bawili i uczestniczyli w kursie windsurfingowym, prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów szkoły  Bay Wind w Chałupach. Zajęcia odbywały się na najlepszym w Europie akwenie szkoleniowym  - Zatoce Puckiej. Dzieci pływały w trzech grupach: dwóch początkujących i jednej zaawansowanej.

Podczas obozu nie zabrakło ciekawych wycieczek, mających na celu zapoznanie uczniów z przyrodą, architekturą, historią i kulturą regionu pomorskiego. Dzieci zwiedziły  Gdańsk, podziwiając piękno Starego Miasta, Port w Gdańsku, a także  płynęli statkiem na Westerplatte.  Podczas wycieczki uczniowie wysłuchali  koncertu w Gdańsku – Oliwie i zwiedzili przyklasztorne ogrody.

Wielką atrakcją dla dzieci było pokonywanie tras w Parku Linowym w Jastarni, zwiedzanie portu i molo. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Torunia. Uczniowie odwiedzili Stare Miasto, wysłuchali legend związanych z tym pięknym miastem i odwiedzili  Planetarium. Na wystawach multimedialnych: Geodium i Orbitarium zgłębiali swoją wiedzę na temat Ziemi i Układu Słonecznego.

 

Organizator, mgr Dorota Ślósarz

nauczyciel wych.fiz. SP w Nowej Wsi Szlacheckiej

2017-07-04 Obóz sportowo-turystyczny w Kościelisku

W dniach 04 – 10. 07 grupa 55 osób z Gminy Czernichów uczestniczyło w zorganizowanym po raz kolejny obozie sportowo - turystycznym w Tatrach Polskich. Uczniowie szkół w Wołowicach, Czułówku, Czernichowie oraz Nowej Wsi Szlacheckiej bawili się wspólnie, integrowali i wypoczywali. Z przewodnikiem tatrzańskim uczestniczyli w kilku górskich wycieczkach .Zdobyli Rusinową Polanę, Gęsią Szyję. Podziwiali piękno przyrody wędrując Szlakiem Turystycznym Pod Reglami. Uczestnicy  obozu spędzili jeden dzień w Szczawnicy podziwiając piękno Pienin. Spływ Dunajcem dostarczył dzieciom wiele radości i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wszyscy dzielnie pokonali trasę do Jaworek przez Wąwóz Homole. Podczas wycieczek uczestnicy zdobywali punkty do Górskiej Odznaki. Po trudach wędrówki uczniowie relaksowali się w Chochołowskich Termach i w zakopiańskiej kręgielni, a wieczorami bawili się na obozowych dyskotekach i wspólnym ognisku . Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta w Rabkolandzie. 

Organizator:

mgr Dorota Ślósarz

nauczyciel wychowania fizycznego Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Szlacheckiej

2017-06-23 Posumowanie SKO

Szkolna Kasa Oszczędności
prezentuje wyniki oszczędzania

w roku szkolnym 2016/2017

 

Konkurs klasowy

           I miejsce            klasa III 

                  II miejsce              klasa VI   

                    III miejsce        klasa II 

                      IV miejsce     klasa V

                        

Konkurs indywidualny

1.

Amelia Płatek

kl. III

2.

Dominik Poniedziałek

kl. VI

3.

Karolina Żak

kl. VI

4.

Zuzanna Wąsik

kl. III

5.

Krzysztof Gądzik
Kuba Więckowski                     

kl. III
kl. III

6.

Wiktoria Piołunkowska

kl. II

7.

Dawid Hynek

kl. V

8.

Karol Jastrzębski

kl. II

 

Paweł Jastrzębski

kl. III

9.

Zuzanna Feluś

kl. II

10.

Maksymilian Hajduga

kl. III

Mistrz oszczędzania -       Amelia Płatek

Najlepiej oszczędzająca klasa – klasa III

 

    

                                                                   Gratulacje!
                                                                  Opiekun SKO

 

2017-05-10 Finał Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Legend Polskich

Dzisiaj, 10 maja, w ZPO w Rybnej miał miejsce finał Gminnego Konkursu Pięknego Czytania Legend Polskich. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Wróblewska z kl. III i Oliwia Irlik z kl. VI.

Uczestnicy finału musieli wykazać się nie tylko umiejętnością pięknego czytania, ale również  świetną znajomością treści legend polskich. Nasze przedstawicielki dobrze przygotowały się do konkursu zdobywając:

II miejsce i tytuł I Vice - Mistrza w kategorii klas I – III przypadł w udziale  Julii Wróblewskiej,
zaś Oliwii zabrakło tylko jednego punktu, aby walczyć o zaszczytne tytuły.

Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów w kolejnych.