Przedszkole -wydarzenia

ZAKOŃCZENIE ROKU

 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017, a tym samym pożegnaliśmy z przedszkola najstarszych naszych podopiecznych. 

Adasiu, Dominiku, Julko, Natalko, Gabrysiu, Aniu, Damianku M., Damianku H., Kubusiu życzymy Wam jeszcze raz samych sukcesów w szkole i poza nią. Trzymamy za Was kciuki!

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki z dedykacją. W ramach podziękowania za wspólnie spędzone chwile, dzieci przygotowały przedstawienie dla nauczycieli. Dziękujemy!!! Było nam bardzo miło! :) :)

...a teraz witajcie wakacje, witaj lato! :)

Zobacz więcej zdjęć na: http://http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/269-2017-06-23-pozegnanie-przedszkola

   
 

NA TROPIE PAPUASKICH SKARBÓW

21 czerwca wybraliśmy się do Wiosek Świata w Krakowie, gdzie wzieliśmy udział w warsztatach "Na tropie papuaskich skarbów". Dzieci miały możliwość poznać kraj Papuasów i ich kontynent, czyli Australie. Wszyscy dobrze się bawili. Na koniec zwiedziliśmy cały świat, poznając przy tym kulturę danego regionu naszego globu.

Zobacz więcej zdjęć na: http://http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/268-2017-06-21-wioski-swiata

 
   
 

URODZINY W PRZEDSZKOLU

Solenizantów i osób gotowych do świętowania u nas nie brakuje. Każdego miesiąca obchodzimy w naszym przedszkolu urodziny. Solenizanci obdarowywani są koronami, prezentami oraz książeczkami wykonanymi przez dzieci z serc. Tego dnia dużo się bawimy, składamy piękne życzenia, śpiewamy sto lat, a na koniec częstujemy się pysznościami od naszych urodzinowych kolegów.
Przed Państwem solenizanci wakacyjni, którzy nie będą uczęszczać do przedszkola w okresie przerwy wakacyjnej. STO LAT!

   
 

FIZYKA DLA SMYKA

8 czerwca w naszej szkole odbył się pokaz naukowy „Fizyka dla Smyka”, na który zostali zaproszeni nawet najmłodsze dzieci. Pokaz miał na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Tematem przewodnim zajęć był "Dźwięk". Dzięki bardzo dobrze przeprowadzonym zajęciom dzieci mogły doświadczyć, że dźwięk zanika w próżni. Uczestniczyliśmy w koncercie grających rurek; poznaliśmy wzmacniacz dźwięków z … palca; wiemy, że "burza może być w pudełku"; dokonaliśmy pomiaru dźwięku, a także wiemy, co to jest modulator głosu. Było magicznie :)

Zobacz więcej zdjęć na: http://http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/265-2017-06-08-fizyka

   
 

WYCIECZKA DO KRAKOWA

7 czerwca dzieci z grup przedszkolnych wyruszyły na wyprawę do Krakowa. Celem naszej wycieczki były warsztaty pt. "Kot Leonarda" w Sukiennicach. Dzięki warsztatom umożliwiono dzieciom obcowanie z dziełami sztuki, pogłębianie zainteresowań malarstwem oraz zapoznano dzieci z zasadami prawidłowego zachowania się w muzeum. 

Po nabyciu wiedzy o sztuce wybraliśmy się na małą wycieczkę po Krakowie. Odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego oraz pomnik psa Dżoka.

  Zobacz więcej zdjęć na:  http://http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/264-2017-06-07-krakow

   
 

SPOTKANIE Z BARBARĄ GAWRYLUK

6 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć Panią Barbarę Gawryluk - autorkę książek dla dzieci, dziennikarkę i tłumaczkę. Pisarka, krótko opowiedziała nam czym się zajmuje i o czym pisze. Pani Gawryluk przybliżyła nam bliżej historię psa Dżoka oraz Baltica, o których napisała książki w oparciu o prawdziwe historie. Spotkanie możemy zaliczyć do tych udanych. Dzieci mogły wysłuchać opowiadania, zadać pytania, zakupić książki oraz poprosić o autograf.

Pani Basiu prosimy o więcej takich przyjemnych opowiadań :)
 
   
 

GMINNY KONKURS PIOSENKI

25 maja w Integracyjnym Samorządowym Przedszkolu w Przegini Duchownej odbył się V Konkurs Piosenki Śpiewające Przedszkolaki. W tym roku motywem przewodnim była muzyka góralska. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli z całej gminy. Naszym reprezentantem był zespół w składzie: Nadia Poniedziałek, Adaś Poniedziałek i Piotruś Jastrzębski w piosence "Za górami, za lasami". Jury przyznało naszym artystom II miejsce, za które dziękujemy. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

   
 

WIOSNĄ NA ŁĄCE 

Wiosną na łące możemy znaleźć wiele pięknych okazów kwiatów, owadów itp. Przedszkolaki dobrze o tym wiedzą, więc zabrały swój sprzęt i ruszyły obserwować przyrodę. 
Naszym celem było: 
- obserwowanie roślin i zwierząt żyjących na łące
- zbieranie okazów przyrodniczych
- wsłuchiwanie się w odgłosy łąki
- wspólne zabawy na łące.

 Zobacz więcej zdjęć na:  http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/263-2017-05-23-laka

   
 

WARSZTATY PLASTYCZNE

16 maja gościliśmy w przedszkolu państwa z pracowni artystycznej "AS". Tematem zajęć był witraż, czyli malunek na szkle. Dzieci z pomocą osób dorosłych wykonały piękne witraże dla swoich rodziców. 

Zobacz więcej zdjęć na:  http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/258-2017-05-16-szklo 

   

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

8 maja postanowiliśmy odwiedzić Panią Bronie w Bibliotece Szkolnej. Z okazji święta wszystkich bibliotekarzy złożyliśmy jej życzenia i wręczyliśmy sercową książeczkę wykonaną przez przedszkolaków. Pani Bronia opowiedziała nam na czym polega jej praca, a potem zapytała "Kto mieszka w książkach?". Przypomnieliśmy sobie najbardziej znane postaci z baśni i bajek, a potem mogliśmy podsłuchać o czym szepczą inni bohaterowie książek - usłyszeliśmy wiele sekretów... A gdy już przyszedł czas rozstania Pani Bronia rozdała nam pamiątkowe zakładki do książek, coś słodkiego i jak na nauczyciela przystało zadanie domowe - kolorowankę :) 

Dziękujemy Pani Broniu za gościnę! Było nam bardzo miło!

Zobacz więcej zdjęć na:  http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/257-2017-05-08-biblioteka

   

DZIEŃ TAŃCA

28 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Tego dnia przedszkolaki mogli wypowiedzieć się na temat "Co to jest taniec", zobaczyć prezentację oraz filmy na temat tańca, a także nauczyć się tańca belgijskiego a następnie zaprezentować swoje umiejętności taneczne przed swoimi kolegami. Na koniec wybraliśmy króla i królową tańca - Grzesia i Emilkę. Gratulujemy!

Zobacz więcej zdjęć na:  http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/256-2017-04-28-dzien-tanca

   
 

 

KONKURS RECYTATORSKI

W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, który wyłonił zwycięzce, a tym samym reprezentanta naszego przedszkola w IV Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim. Natalka Trojan zaprezentowała wiersz "Samochwała" Jana Brzechwy i uzyskała wyróżnienie oraz dyplom, książkę i pluszaka.

Gratulujemy Natalko odwagi!

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach! Warto!

   
 

 

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

24 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się dzień otwarty, na który zaproszone zostały wszystkie dzieci urodzone w roku 2011-2014 wraz z opiekunami. Wszystkim przebytym gościom bardzo dziękujemy. Było nam miło zaprezentować przed najmłodszymi kandydatami nasze umiejętności wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Mamy nadzieję, że również będziecie nas mile wspominać. 
W tym dniu kandydaci mogli poznać nasze przedszkole, pobawić się z dziećmi już uczęszczającymi do naszego przedszkola, a rodzice mogli poznać sposób funkcjonowania przedszkola. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną.
Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj 

ZAPRASZANY DO "CZARODZIEJSKIEJ KRAINY"!

   
  

DZIEŃ ZIEMI

24 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolory Ziemi. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu uwrażliwienie ich na potrzebę dbania o naszą planetę. Każde dziecko zaprojektowało odznakę przyjaciela przyrody, a na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat dotyczący ochrony naszej planety.

   
 

WIELKANOC TUŻ, TUŻ...

12 kwietnia dzieci z przedszkola wzięły udział w apelu szkolnym z okazji Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji zaśpiewaliśmy piosenki oraz złożyliśmy wszystkim dzieciom i nauczycielom życzenia.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj 

/http://www.spszlachecka.pl/galeria/category/246-2017-04-12-wielkanoc .

CIĄGLE PADA...

Ciągle pada, a my znaleźliśmy sposób na szare dni. 11 kwietnia przedszkolaki wybrały się do kina na film "Ozzy". Smakołyki zjedzone, film obejrzany - wyjazd udany!

   
 

 

 ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

 Dzieci z naszego przedszkola uwielbiają zajęcia plastyczne. Tym razem wykonaliśmy kolorowe pisanki, które włożymy do świątecznego koszyczka.
   
 
   
 

5 KWIETNIA-DZIEŃ MARCHEWKI

W Dniu Marchewki towarzyszył nam Miś Kubuś. To on wprowadził nas w tematykę zdrowego odżywiania się i przestrzegania zasad 5 porcji owoców i warzyw. Jednak w tym dniu królową zdrowia była marchewka, dlatego każde dziecko przyniosło do przedszkola smaczną marchewkę. Niestety dla Misia Kubusia nie był to szczęśliwy dzień, ponieważ ktoś zjadł jego marchewkę. Dzieci postanowiły się zmienić w detektywów i przeprowadziły śledztwo - dowiedziały się, które zwierzę jest wielkim łakomczuchem. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi, ale i zwierzęta. Dzięki różnym zabawom dzieci mogły rozwijać umiejętność pracy w grupie, formułowania pytań i odpowiadania na nie oraz doskonaliły sprawność manualną i spostrzegawczość. Na koniec każdy przedszkolak mógł skosztować pysznej marchewki - "zdrowy będzie każdy zuch, gdy marchewkę je za dwóch".

 

   
 

 

NA WIEJSKIM PODWÓRKU

Słoneczko pięknie świeci, więc na wycieczkę nadszedł czas. Tym razem dotarliśmy do gospodarstwa Państwa Jastrzębskim, gdzie podziwialiśmy zwierzęta z wiejskiego podwórka. Widzieliśmy kury, koguty, króliki, świnkę oraz indyki. Dzięki Pani Małgosi dowiedzieliśmy wiele ciekawostek na temat zwierząt i mogliśmy porównać jajko kurze z jajkiem indyczym. Zwierzęta też przygotowały dla nas coś wyjątkowego - walkę kogutów. 
Dziękujemy Pani Gosi za gościnę!

 

   
 

 

   
 

Zasiały przedszkolaki... a co?

Zasiali górale owies, a my rzeżuchę. Teraz czekamy na efekty naszych działań. Liczymy na piękny rzeżuchowy trawniczek na święta. Oby się udało!

   
 

JAK NAM PRZYJEMNIE!

Pogoda nas rozpieszcza, dlatego łapiemy każdy promień słońca. 

 Zapraszamy do naszego przedszkola, 
gdzie uśmiech i zabawa to dla nas podstawa! :)

   
 

POWITANIE WIOSNY

Dzisiaj przywitaliśmy Wiosnę. Od rana dzieci radośnie śpiewały piosenki i tańczyły dla Pani Wiosny, aby przybyła do nas, przynosząc ciepłe promienie słońca. Udało się! Słonko przenikało przez chmury a my mogliśmy udać się z Marzanną i Gaikiem w poszukiwaniu oznak wiosny. Nasze oczy cieszyły się z widoku pięknych kwiatów w ogródkach, zielonej trawy na polach, pąków i bazi kotków na drzewach, a na policzkach dało się odczuć ciepłe powiewy wiatru. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały wiosnę z dziećmi szkolnymi - na apelu z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny zaśpiewały piosenkę i zatańczyły wiosennego krakowiaczka. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj http://spszlachecka.pl/galeria/category/241-2017-03-21-pierwszy-dzien-wiosny .
 
   
    
 

 8 MARCA

8 marca w naszym przedszkolu świętowali duzi i mali. Dziewczynki były w tym dniu szczególnie traktowane przez chłopców, którzy okazali się prawdziwymi dżentelmenami i pozwalali dziewczynkom na pierwszeństwo w różnych dziedzinach i aktywnościach w przedszkolu. Oczywiście dziewczynki zostały obdarowane symbolicznymi prezencikami, za które pięknie dziękowały szczerym uśmiechem.Tego dnia zostaliśmy także zaproszeni na przedstawienie zorganizowane przez dzieci szkolne z okazji święta kobiet. Było sympatycznie!

   
 

WYCIECZKA DO TEATRU

2 marca po raz kolejny odwiedziliśmy Teatr Groteska w Krakowie. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pt. "Brzydkie Kaczątko" na motywach baśni H. Ch. Andersena. Barwna scenografia, baśniowa gra aktorów oraz piękna muzyka pozostanie na długo w naszej pamięci.

   
 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy już za nami. Było tanecznie i kolorowo. Nie ma co się rozpisywać, trzeba to zobaczyć! Zapraszamy do galerii szkoły na krótką fotorelację z imprezy. 

 

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka obchodziliśmy 25 stycznia. W tym dniu każdy przedszkolak był odświętnie ubrany i gotowy złożyć życzenia swoim kochanym Dziadziusiom i Babciom. Wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się krótkie przedstawienie dla świętujących, następnie rozdaliśmy prezenty i złożyliśmy osobiste życzenia prosto z serca, a na koniec zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. 

   

 

BAŚNIOWY STYCZEŃ

W pierwszym tygodniu stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość przypomnienia sobie baśni, które już dobrze znają, ale także zapoznać się z nowymi utworami. 
Dzięki czytającym rodzicom było to znacznie ciekawsze i przyjemniejsze! Dziękujemy!  

 

 

CYNAMONOWE WARSZTATY 

Po raz kolejny w naszym przedszkolu gościliśmy Panie z Kiwi Klubu Zdrowego Przedszkolaka. Pani Natalia i Pani Klaudia wprowadziły nas w klimat świątecznych zapachów, ponieważ bohaterem owych warsztatów był cynamon - król świątecznych wypieków i nie tylko. Dowiedzieliśmy się, że cynamon powstaje z procesu suszenia kory drzewa cynamonowca i ma właściwości rozgrzewające, dobrze działa na nasz brzuszek oraz ma właściwości oczyszczające nasz organizm z toksyn. 
A więc drodzy rodzice... zdrowe święta tylko z cynamonem. :)

Przy tej okazji dzieci oraz ich wychowawcy z okazji świąt życzą: 

 Radosnych i spokojnych,
 pełnych ciepła rodzinnego i nadziei
 Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności,
 osiągnięcia sukcesów, cierpliwości
  i wytrwałości w realizacji planów
  oraz dalszej, owocnej współpracy
w nadchodzącym 2017 roku!

 

    

 

JASEŁKA 

11 grudnia w niedzielę przedszkolaki wzięły udział w corocznych szkolnych Jasełkach.
Maluszki wcieliły się w rolę uroczych gwiazdeczek, które zatańczyły i zaświeciły Jezusowi w szopce. Starszaki zaś w swoich występach sięgnęły do krakowskich tradycji. Na scenie pojawił się Lajkonik, Pan Twardowski i smok wawelski, a całość występów zakończona została skocznym i barwnym krakowiakiem.

   

 

   

 

 WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

8 grudnia nasze przedszkolaki odwiedziły schronisko w Krakowie na ulicy Rybnej. 

 

Dzieci do tej wizyty przygotowywały się od miesiąca, gromadząc w wyznaczonym kąciku karmę, konserwy oraz zabawki dla psów i kotów. Przyniesione dary dzieci przekazały schronisku.

Na miejscu czekał na nas opiekun schroniska, który oprowadził nas i zapoznał ze zwierzętami, przybliżając dzieciom specyfikę tego miejsca. Dowiedzieliśmy się także na czym polega praca i wolontariat w schronisku. W naszej pamięci pozostaną chwile z kotami oraz psem Bazylem, z którym mogły się pobawić i się do niego przytulić. To był cudowny dzień, który uwrażliwił dzieci na potrzeby i krzywdę zwierząt.

W nagrodę dzieci otrzymały certyfikat i specjalne dyplomy za udział w akcji Gwiazdka dla zwierzaka. 

 

 

 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 

Magia Andrzejek przybyła także do naszego przedszkola. 30 listopada dzieci miały okazję poznać tradycje andrzejkowej zabawy. Bal odbył się pod hasłem Bajkowe Andrzejki - każde dziecko mogło przebrać się za swojego ulubionego bohatera bajki. Na bal przybyły wróżki, księżniczki, pszczółka Maja, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Tygrysek, piraci, Zorro, Superman, myszka Mini, czarownica i wiele wiele innych postaci. 

Andrzejki to ludowa tradycja związana z magią wróżb, dlatego dzieci miały okazję poznać niektóre z nich. Najpierw myśląc życzenia, rzucały monetą do "studni"; losowaliśmy również swój magiczny kolor; dowiedzieliśmy się kim będziemy w przyszłości i jakie imię będzie miał nasz najlepszy przyjaciel; magiczne kule dały nam dobre rady, a szkatułka przepowiedziała nam same dobre rzeczy. Oczywiście nie mogło zabraknąć także tradycyjnej wróżby z butami. 

Kolejnym etapem naszego balu był mały poczęstunek oraz zabawa taneczna do "białego popołudnia". ;)

   

 

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Od wieków wiadomo, że najlepszym przyjacielem dziecka jest Pluszowy Miś. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". W Dzień Pluszowego Misia zaprosiliśmy nasze Misie do wspólnej zabawy w przedszkolu. Razem z Misiami tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Dzieci mogły pochwalić się wiedzą na temat misiów w specjalnym quizie, mogły także skoczyć dla misia w skocznym konkursie. 

   

 

 WARSZTATY

NA TEMAT ZDROWEGO ŻYWIENIA

29 listopada gościliśmy w przedszkolu Panie z KIWI Klubu Zdrowego Przedszkolaka, których celem było rozbudzanie dziecięcej ciekawości na temat zdrowego żywienia poprzez zabawę i wspólne doświadczanie.Bohaterem zajęć był owoc kiwi. 
Czy wiedzieliście, że kiwi ma najwięcej witaminy C???

My już wiemy! A nawet więcej! Dzięki Pani Klaudii i Natalii dowiedzieliśmy się, że Kiwi to bomba witaminowa i wiemy co to odporność.

Kolejne warsztaty przed nami - nie możemy się już doczekać!    

 

ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

15 listopada 2016 r. w przedszkolu przy SP w Nowej  Wsi Szlacheckiej odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zgromadzeni z tej okazji rodzice zostali zaproszeni na występ maluszków, który składał się z wierszy , piosenek  i pięknego tańca jesiennych liści. Następnie grupa starszych  dzieci zabrała rodziców w podróż po różnych regionach Polski . Dzieci podczas tego występu pochwaliły się znajomością wiedzy o polskich miastach, zaprezentowały polskie tańce i legendy. W czasie tych występów dzieci udowodniły, że są gotowe na pasowanie, którego dokonała  Pani Dyrektor .  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i rożki obfitości ufundowane przez Radę Rodziców i rodziców, a następnie wspólnie z gośćmi udały się na poczęstunek. To był miły dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim , którzy pomogli  go nam przygotować.

   

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

22 listopada obchodzony jest Dzień Praw Dziecka. Tego dnia dzieci dyskutowały z nauczycielami co to są prawa, jakie prawa mogą mieć dzieci i dlaczego ważne jest, aby takie prawa były ustalone. Mimo posiadania w sali plakatu o prawach dzieci, przedszkolaki z pomocą nauczyciela utworzyły taki plakat, który został umieszczony na korytarzu do wglądu wszystkich gości i rodziców.

   

 

WYCIECZKA DO TEATRU

7 Listopada przedszkolaki wyruszyli na wycieczkę do Krakowa, a dokładnie do Teatru Groteska na przedstawienie pt." Kukuryku Słoneczniku". Jak powiedział jeden z chłopców "Było SUPER!". :)   

 

 

WIZYTA U LUSI

26 października 2016

Dzisiaj do przedszkola przybył niesamowity gość – Lusia. Kim jest Lusia? Lusia to królik, pupil Oli Ż. z grupy starszaków.

Dzieci były podekscytowane wizytą króliczka, mogły go obserwować, a także dotknąć. Ola opowiedziała nam co Lusia lubi, co je i jak należy o nią dbać. Dziewczynka chętnie opowiedziała o opiece nad zwierzątkiem, a dzieci starały się odpowiednio zachowywać, aby nasz gość czuł się w naszym przedszkolu swobodnie.    

 

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

PT. "JESIEŃ PEŁNA WITAMIN"

W październiku wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez KIWI Klub Zdrowego Przedszkolaka (http://www.kiwi.edu.pl/). Naszym zadaniem było utworzenie pracy pt."Jesień pełna witamin". 
Uwaga, uwaga! My już wiemy i chcemy się pochwalić! Zdobyliśmy II miejsce! :) :) :)   
 
W ramach nagrody Klub zaoferował nam bezpłatne warsztaty o zdrowym żywieniu, które odbędą się w listopadzie oraz grudniu. HURA!!!
 

DZIEŃ UŚMIECHU

Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu 7.10. 2016 r. został  w naszym przedszkolu rozstrzygnięty konkurs plastyczny: "Uśmiecham się od ucha do ucha". W tym dniu dzieci same przyznawały punkty na zgłoszone prace. Laureatami zostali: Natalka Trojan, Ola Trojan, Szymon Czernek, Adaś Poniedziałek, Nadia Poniedziałek i Gabrysia Kozioł. Nagrody i dyplomy przedszkolakom wręczyła Pani Dyrektor, która sama otrzymała od dzieci Order Uśmiechu. Na zakończenie tego "uśmiechniętego dnia" dzieci wykonały dla swoich rodziców medale uśmiechu. Niech im przypominają, że takim darmowym uśmiechem można zmienić nawet najbardziej szary dzień. :)   

 

DZIEŃ ZWIERZAKA

Światowy Dzień Zwierząt -  święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, patrona między innymi zwierząt. Tego dnia przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie nazwy zwierząt i ich odgłosy, mogły określić w jakich miejscach żyją poszczególne zwierzęta. Nauczyciele zwrócili uwagę dzieciom na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, natomiast dzieci mogły pochwalić się swoimi doświadczeniami w opiece nad swoimi oswojonymi już zwierzakami domowymi. Na koniec przedszkolaki z pomocą wychowawców wykonali plakat, który został umieszczony na dolnym korytarzu budynku szkolnego, aby przypomnieć starszym kolegom, że jesteśmy odpowiedzialni za każde oswojone przez nas zwierzę.

   

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września to święto chłopców. To oni dzisiaj rządzili w przedszkolu, mieli pierwszeństwo w działaniach i codziennych czynnościach. Chłopcy od rana byli obdarowywani uśmiechami i miłymi gestami ze strony dziewczynek. Mali mężczyźni dostali od swoich koleżanek zrobione przez nie krawaty oraz drobne upominki.     

 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu Sówki i Boróweczki zebrały się w jednej sali, aby posłuchać opowiadań z serii bajecznie kolorowych książek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej "Pan Kuleczka". Dzieci w ciszy wysłuchały głośno odczytanych opowiadań oraz chętnie rozmawiały na temat przeczytanych tekstów.

Po odczytaniu bajek, dzieci miały możliwość poczuć się jak twórcy historyjek i z pomocą Pani układali swoje opowiadanie. Możemy stwierdzić, że rosną wśród nas bajkopisarze. :)

 Korzystając z okazji, zachęcamy rodziców do codziennego czytania dzieciom bajek, wierszy i opowiadań. Taka forma spędzania czasu z dzieckiem stymuluje rozwój intelektualny, rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i zabawę.

    

 

STRAŻ W PRZEDSZKOLU

28 września z wizytą do naszego przedszkola przybyli strażacy, którzy opowiedzieli o swojej pracy. 
Najpierw dzieci zostały zaproszone na podwórko, gdzie czekał na nich wóz strażacki. Przedszkolaki zapoznały się ze sprzętem strażackim, mogły przymierzyć kask, a nawet wsiąść do wozu i poczuć się jak prawdziwi strażacy. 
Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. 
Strażacy przypomnieli dzieciom w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko walczą z ogniem, ale również z wodą, którą często muszą wypompowywać podczas silnych opadów deszczu. Wspomnieli także, że do ich obowiązku należy także pomoc przy wypadkach samochodowych.

 Ostatnim etapem wizyty gości była prelekcja na temat bezpiecznego podróżowania rowerem po okolicznych drogach. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe broszury, naklejki oraz opaski odblaskowe, które chętnie włożyły na swe ręce. Przedszkolaki nie pozostali dłużni. W ramach podziękowania za wizytę oraz dawkę wiadomości, dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyli pamiątkową laurkę.

   

 

 

 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci w przedszkolu, ale także w drodze do niego. Dlatego 23 września przedszkolaki miały okazję spotkać się z panem policjantem. Dzieci serdecznie powitały gościa krótką inscenizacją dotyczącą bezpieczeństwa pieszych na drodze, po czym uważnie wysłuchały gościa.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci mogły zapoznać się z obowiązkami w pracy policjanta. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Nie mogliśmy zapomnieć także o wspólnej zabawie z udziałem zaproszonego gościa.

Przedszkolaki podziękowały panu policjantowi za odwiedziny piosenką oraz wręczyły wspólnie wykonaną laurkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy przedszkolak będzie pamiętał, że policjant to nasz przyjaciel, który zawsze chętnie pomoże.

Dziękujemy Panu Policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z nami. Zapraszamy znowu!

   
 

 

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA

19 września z okazji Święta Patrona Szkoły został symbolicznie otwarty drugi oddział przedszkolny przy SP w Nowej Wsi Szlacheckiej. W tym dniu przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy św. Następnie p. dyrektor zaprosiła gości (radną NWSzl, sołtysów z Nowej Wsi Szl.,Czułówka i Rusocić) na krótki występ przedszkolaków w którym to, wystrojone w tęczowe stroje dzieci udowodniły dlaczego w przedszkolu "fajnie jest". Goście na ręce pani dyrektor wręczyli bon na potrzeby naszego przedszkola, a następnie udali się na poczęstunek. Przedszkolaki uczciły ten dzień pysznym, malinowym tortem z logo naszego przedszkola "Czarodziejską krainą". Mamy nadzieję, że będą się tu zawsze tak czuły jak w zaczarowanej krainie.