Akcje charytatywne

 

  

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”


Dziekujemy wszystkim uczestniką akcji Gwiazdka dla zwierzaka. Zebraliśmy ponad 220 kg żywności oraz wiele koców i zabawek dla podopiecznych schroniska w Krakowie. 

  

 WSPÓLNIE DZIAŁAMY NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH!

W grudniu 2017 roku Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej zorganizował zbiórkę monet w ramach udziału w XVIII edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Chcieliśmy także poprzez udział w tej akcji udowodnić, że niewielka pomoc wielu ludzi ma wielką moc. Uczniowie w klasach przeprowadzili zbiórkę monet od 1 grosza do 5 złotych, które zostały komisyjnie zliczone w dniach 10 -12 stycznia 2018r. Jak się okazało uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły nie zawiedli i tym razem. W tym roku zebraliśmy łącznie rekordową kwotę 489,41 zł co jest wielkim sukcesem jak na tak małą placówkę. Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klasy I ze swoją wychowawczynią Panią Bronisławą Hajdugą – serdecznie gratulujemy ! Znów okazało się, że JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE ! Pieniądze przez nas zebrane trafią w całości na konto Towarzystwa „Nasz Dom”. Mamy nadzieję, że sprawią one radość niejednemu dziecku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i dorzucili się do naszej szkolnej GÓRY GROSZA!!!

 

  

„STAWIAMY SŁAWKA NA NOGI”

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom zaangażowanym w imprezę charytatywną. Cały dochód z imprezy został przeznaczony na rehabilitację Sławomira Turskiego - tancerza, trenera,  skromnego  człowieka, który nigdy nie odmawiał pomocy i często tańczył pokazy na imprezach charytatywnych.

 

PACZKA DLA BOHATERA

Paczka dla Bohatera to inicjatywa społeczna działająca dzięki wolontariuszom z całej Polski, już od 6 lat. Zajmuje się organizowaniem bożonarodzeniowej zbiórki żywność. Chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Niestety wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc z Waszej i naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię. Wiemy też, że największą radość sprawiają też odwiedziny i rozmowa, podczas których są łzy i uśmiechy :)

Chcemy także pomóc osobom ubogim wskazanym przez organizację pomocowe, oraz samotnym matkom ...

Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów ,które dołączymy do paczek. Mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Zbiórkę planujemy prowadzić od 11 listopada do 17 grudnia 2016 roku. W dniu 20 grudnia w polskich mundurach wspólnie z przyjaciółmi rozwiezione zostaną paczki najbardziej potrzebującym. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Dziękujemy!

Wskazówki:

Produkty z długim terminem przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, płatki śniadaniowe etc...

Chemia gospodarstwa domowego i higieny: płyny do kąpieli i do prania, mycia naczyń i podłóg, proszek do prania, mydło, szampon, pasta do zębów etc...

 

 

 

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła już kolejny raz zaangażowała się w Akcję Góra Grosza. Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Czasami jest to pomoc doraźna w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, czasami wysyłamy całą rodzinę na terapię lub finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów,które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W AKCJI GÓRA GROSZA NASZA SZKOŁA ZEBRAŁA

11652gr.

CO DAJE KWOTĘ

116zł 52gr

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM ORAZ WYCHOWAWCOM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W TĘ SZLACHETNĄ AKCJĘ

 

 

ŚWIĘTA W HOSPICJUM

Okres świąteczny jest szczególnie trudny dla chorych, którzy nie mogą spędzić go w domu z rodziną. Pracownicy i wolontariusze, którzy starają się zrobić co w ich mocy, aby dom hospicjum stał się namiastką domu rodzinnego, proszą o pomoc w stworzeniu świątecznej atmosfery i podarowanie chorym wykonanych przez dzieci stroików i ozdób.Dzieci ze świetlicy szkolnej odpowiadają na ten apel i wraz z wychowawcom wykonują przepiękne prace: aniołki, choinki, bańki itp. Wszystkie ozdoby zostaną dostarczone do hospicjum przed świętami.

 

 SADZONKI DLA HOSPICJUM

Przed świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski, sprzedawał sadzonki kwiatów. Cały dochód, w wysokości 277,40zł, z ich sprzedaży został przeznaczony na Hospicjum św. Łazarza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zakupili sadzonki, a tym samym włączyli się szlachetną akcję POLA NADZIEI.

 

 

 

BUDUJEMY POMNIK ORLĄT LWOWSKICH DZIECI-DZIECIOM

W tym roku społeczność szkolna przyłączyła się do akcji Budowa pomnika Orląt Lwowskich -Dzieci-Dzieciom. Uczniowie szkoły pod kierunkiem dyrektora szkoły pani Barbary Wierzbowskiej i nauczyciela historii pana Krzysztofa Rajskiego w ramach wolontariatu prowadzili kiermasz znicz. Dochód ze sprzedaży zasili fundusz budowy pomnika. Zebraną kwotę 200 zł. przekażemy na konto. Ponadto w ramach zajęć kółka historycznego nauczyciel zainteresował uczniów tematem Orląt Lwowskich.

 

  

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Dzieci z naszego przedszkola bardzo zaangażowały się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska na ul. Rybnej w Krakowie. Przez cały miesiąc gromadziły w wyznaczonym kąciku karmę, konserwy oraz zabawki dla psów i kotów. Przyniesione dary dzieci przekazały osobiście podczas wizyty w schronisku. W zamian każde dziecko otrzymało Certyfikat Wielkiego Serca