Bez nazwy-1 (3).jpg

20 marca 2018 r. uczniowie klas IV - VII byli na wycieczce w Teatrze Groteska. Dzień rozpoczęli warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez aktorów związanych z Teatrem.

Zostali wprowadzeni w temat emisji głosu, poznali ćwiczenia jakie należy wykonywać aby poprawić swoją dykcję. Następnie uczniowie mogli przekonać się z czego zrobione są maski teatralne, a nawet spróbować swoich sił i wcielić się w różnego rodzaju postacie. Wcale niełatwe okazały się również próby wprawienia w ruch lalek teatralnych. Uczniowie podczas swobodnych ekspresji wyrażali różne emocje i przekonali się, że praca w teatrze jest niesamowicie ciekawa, ale też dość trudna.Zaraz po warsztatach, uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza‘’. Była to cudowna opowieść o potrzebie przyjaźni, ciepła i akceptacji. Uczniowie przypomnieli sobie znane z powieści szalone przygody rudowłosej Ani m.in. farbowanie włosów, poczęstunek „sokiem malinowym”, utarczki słowne Ani z Małgorzatą. Spektakl był zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił widzów oraz skłonił do wielu refleksji. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. Pełne uroku przedstawienie dostarczyło młodym widzom niezapomnianych emocji, a dorosłym przypomniało uroki dzieciństwa.

Poniedziałek 26 sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

991504
Twój IP: 3.226.251.81
2019-08-26 02:40

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony