Bez nazwy-1 (3).jpg

21 marca ubrani kolorowo i kwieciście z radością witaliśmy wiosnę. Uczniowie klasy III przygotowali wiosenne przedstawienie pt. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…” Tego dnia w naszej szkole odbył się także przegląd talentów.

Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I, którzy zaśpiewali wiosenne piosenki. Zaśpiewały dla nas również Gabriela Gądzik z klasy VII i Wiktoria Mądry z klasy IV, a na gitarze pięknie zagrała Amelia Płatek z klasy IV. Swoje talenty taneczne zaprezentowały Zuzanna Wąsik i Julia Wróblewska z klasy IV oraz zespół hip-hopowy złożony z tancerzy z klas III-VII. Odbył się także pokaz karate, który wykonał Maciej Mastek z klasy III. Bartosz Chmiel z klasy V wystąpił z łamigłówką matematyczną, a Hubert Pełka z klasy VII zaprezentował swój stand-up. Swoją twórczość plastyczną zaprezentowały nam Lilianna Mieszaniec z klasy I i Gabriela Rosek z klasy VI. Nie zabrakło też parodii utworu Zenona Martyniuka „Przez te oczy zielone” w świetnym wykonaniu uczniów z klasy VI oraz pokazu magicznych sztuczek, które przygotował dla nas Paweł Jastrzębski z klasy IV.Kolejną atrakcją tego dnia był wiosenny turniej wiedzy. Uczniowie z klas II-VII uruchomili tablety oraz smartfony i na platformie internetowej rozwiązywali test wiedzy z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, plastycznej i muzycznej. Emocje były ogromne. Najlepszymi okazali się Magdalena Traczyk z klasy III i Zuzanna Wąsik z klasy IV, Dawid Hynek i Piotr Skuciński z klasy VI oraz Mateusz Mlostek z klasy IV. GRATULUJEMY!Nasze młodsze dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego przygotowały piękne Marzanny, z którymi wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Marzanny zostały ocenione przez uczniów i nauczycieli. W konkursie na Marzannę zwyciężyła Gabrysia Kozioł, II miejsce zajęła Ola Żak, a III miejsce przypadło Emilce Fryc oraz Małgosi i Grzesiowi Kuć , a wyróżnienia otrzymali: Lilianka Mieszaniec, Natalka i Ola Trojan, Lenka Mirocha oraz Mikołaj Płatek. GRATULUJEMY!Na koniec tego wiosennego dnia swoją pasją podzielił się z uczniami Pan Artur Żera. Z zawodu strażak, pracujący na co dzień w Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a z zainteresowania grotołaz. Pan Artur bardzo ciekawie opowiadał o swoich przygodach jak również przedstawił uczniom mnóstwo zdjęć ze zdobytych jaskiń w Polsce, Słowacji, Chorwacji, Rumunii, a nawet na Kaukazie. Pokazał dzieciom także sprzęt, który wykorzystuje podczas swoich wypraw. Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły oraz podzielenie się swoją pasją i życzymy wielu emocjonujących przygód w kolejnych państwach Świata.

Poniedziałek 26 sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

991492
Twój IP: 3.226.251.81
2019-08-26 02:39

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony