ZYCZENIA.png

W dniach 24 i 25 maja br. uczniowie naszej Szkoły oraz PSP w Czułówku uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Sandomierza.

Celem wycieczki było poznanie atrakcyjnych miejsc ziemi sandomierskiej i świętokrzyskiej, integracja i współpraca między szkołami gminy Czernichów, wzbudzanie zamiłowania do turystyki i rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, a także wdrażanie do samodzielności i wzajemnej pomocy.

 

W Europejskim Centrum Bajki, które mieści się w Pacanowie, dzieci bawiły się w krainie Soria Moria. Wspólnie odpoczywały i relaksowały się spacerując po bajkowym parku w Pacanowie, ogrodach w Baranowie Sandomierskim, a także podczas wspólnego wieczoru w Sandomierzu.

Uczniowie zwiedzili Bazylikę w Pacanowie, Zamek w Baranowie Sandomierskim, Sandomierz (rynek, podziemia, zbrojownię, katedrę, mury obronne). Podziwiali Sandomierz i okolicę z wieży widokowej, słuchali legend związanych z tym miastem. W godzinach popołudniowych  drugiego dnia wycieczki uczestnicy  pojechali do Chęcin, gdzie odwiedzili Centrum Neandertalczyka i zwiedzili najpiękniejszą w Polsce Jaskinię Raj.

Piątek 10 lipca 2020

Licznik odwiedzin

3283314
Twój IP: 3.236.8.46
2020-07-10 02:34

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony