Bez nazwy-1 (3).jpg

18 września przypada wspomnienie Świętego Stanisława Kostki - patrona Polski, dzieci i młodzieży a także naszej Szkoły. Mając świadomość wyjątkowości tego dnia i chcąc podkreślić fakt, iż utożsamiamy się z wartościami promowanymi przez naszego Patrona, postanowiliśmy udać się na szkolną pielgrzymkę.

Jako miejsce docelowe wybraliśmy Sanktuarium  Świętego Jana Pawła II w Krakowie, również przez wzgląd na przypadającą w tym roku 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice Dolnej Sanktuarium, zwanej Kościołem Dolnym lub Kościołem Relikwii, w której ołtarzu widnieje obraz przedstawiający Jana Pawła II w otoczeniu  polskich świętych, wyniesionych przez Papieża Polaka na ołtarze, a na ścianach znajdują się obrazy przedstawiające wizyty Jana Pawła II w sanktuariach w Fatimie, Lourdes, Mariazell, Altötting, Częstochowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz Włodzimierz Szatanik, służbę liturgiczną pełnili Karol Jastrzębski, Paweł Jastrzębski, Maciej Mastek, Marcin Trojan (czytanie) i Gabriela Gądzik (psalm).

Po Mszy Świętej wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez ks. Łukasza Piórkowskiego, związanego z programem TVP ZIARNO, a zakończonych ogłoszonym konkursem, który został rozstrzygnięty już w Szkole (nagrody główne zdobyli: Julia Wróblewska, Małgorzata Kuć oraz Maksymilian Chmiel).

Ostatnim punktem naszego świętowania był wspólny obiad, który zjedliśmy w restauracji Romantica.

Poniedziałek 26 sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

992071
Twój IP: 3.226.251.81
2019-08-26 03:30

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony