Bez nazwy-1 (3).jpg

12 października uroczyście obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej.

 Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. W tym wyjątkowym dniu dzieci w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Były przejęte bo na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele. Pani Anna Rams i Bronisława Hajduga przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz uczniowie klasy II i III. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje talenty i tym samym udowodniły, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Dzień Edukacji Narodowej był również to doskonałym momentem, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie starszych klas podziękowali za trud i okazane serce symbolicznym kwiatkiem, wierszami i piosenkami. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.  Podczas uroczystości pani dyrektor Lucyna Socha- Siejka wręczyła również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku nagrody te otrzymały panie: Bronisława Hajduga, Dorota Ślósarz, Agata Gołębiewska i Barbara Fic. Nagrodę Wójta otrzymała natomiast pani Lucyna Borówko, która została jej wręczona na specjalnej uroczystości w Urzędzie Gminy Czernichów.  

Na koniec tego wyjątkowego dnia wszyscy udaliśmy się do szkolnego ogrodu gdzie w ramach udziału w akcji "100 dębów na 100-lecie Niepodległości" posadziliśmy wspólnie dąb. Drzewo otrzymało imię Stanisław na cześć naszego Patrona Szkoły świętego Stanisława Kostki.  

Poniedziałek 26 sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

991889
Twój IP: 3.226.251.81
2019-08-26 03:17

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony