Bez nazwy-1 (3).jpg

30 października dzieci z klas 0-III wybrały się na lotnisko w Balicach gdzie w Centrum Edukacji Lotniczej brały udział w ciekawych zajęciach. 

Poza przejściem specjalnie zaaranżowaną ścieżką pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, dzieci poznały opowieści o Jasiu – ich rówieśniku, który wspólnie z Mamą leci na wakacje do ciepłych krajów. Wraz z Jasiem poznały poszczególne elementy ścieżki pasażera, infrastrukturę lotniska oraz „magię” sprawiającą, że samolot lata.  Zarówno na lotnisku, jak i podczas lotu Jaś zauważył, że jego podróż nie byłaby możliwa, gdyby nie sztab ludzi przygotowujących i realizujących operacje lotnicze. Dzieci poznały tajniki latania, personel pokładowy oraz zwyczaje i zasady panujące na pokładzie. Na końcu same mogły spróbować się w roli pilota sterując symulatorem samolotu. Zajęcia zakończyły się przejściem przez terminal i wyjściem na taras widokowy. Tam mali pasjonaci latania z wielkim zainteresowaniem obserwowali co dzieję się na płycie lotniska, a także dopingowali startującym i lądującym samolotom. Wycieczka na lotnisko sprawiła, że wielu naszych uczniów zamarzyło o lataniu a także o byciu pilotem czy stewardessą. 

Poniedziałek 26 sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

991486
Twój IP: 3.226.251.81
2019-08-26 02:39

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony