ZYCZENIA.png

 Czy Uniwersytet jest dla dzieci? Oczywiście, że tak!

Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy drugiej, którzy wraz z wychowawcą rozpoczęli zajęcia w ramach projektu Mali detektywi.

Projekt składa się z 7 scenariuszy lekcji, które ułożone są w logicznym ciągu i połączone ze sobą motywem detektywistycznym, co pozwala rozbudzić ciekawość uczniów, chęć uczenia się i poznawania. Poszczególne tematy skoncentrowane są na pobudzaniu aktywności dzieci z zakresu różnych edukacji. Na każdej lekcji przedstawiona zostaje inna zagadka, którą „mali detektywi” wspólnymi siłami rozwiązują.
Uczniowie zamienią się w detektywów i odkrywają, jak ciekawa potrafi być nauka! Poznają tajniki matematyki, przyrody czy informatyki! Rozwijają również umiejętności plastyczne
i trenują pracę w grupie. To, co łączy wszystkie scenariusze w ramach projektu, to poszukiwanie wiedzy, umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, a także praca zespołowa. Uniwersytet Dzieci uczy również kompetencji społecznych: rozpoznawania własnych i cudzych emocji, empatii, umiejętności słuchania, kreatywności oraz umiejętności współpracy.
Uczniowie chętnie w nich uczestniczą, a zdobywanie kolejnych doświadczeń sprawia im wiele radości.

                                                                                            

                                                                                                      

Czwartek 09 lipca 2020

Licznik odwiedzin

3263179
Twój IP: 18.232.188.89
2020-07-09 00:33

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony