11.jpg

20 lutego uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Narodowe w Krakowie oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Krakowie. 

W muzeum dzieci brały udział w lekcji pt. "Obraz i krajobraz, czyli o pejzażu". Zajęcia te wprowadziły uczniów  w świat sztuki przez obserwację i samodzielną twórczość. Dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi pejzażu. Poznały obrazy wielu twórców sztuki współczesnej. Na koniec zajęć dzieci w grupach wykonały swoje pejzaże - wiejski i miejski. 

Podczas spotkania ze strażakami dzieci dowiedziały się na czym polega służba w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zapoznali uczniów ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu ich jednostki oraz możliwościami jego zastosowania do różnego rodzaju działań. Ponadto zachęcali uczniów do zdrowego stylu życia i propagowali zachowania proekologiczne. Ciekawie opowiadali o różnych akcjach gaśniczo-ratowniczych, w których brali udział w czasie swoich dyżurów.

Uczniowie zwiedzili budynek jednostki, zobaczyli również stanowisko dyspozytora  - czyli miejsce, gdzie odbierane są wszystkie zgłoszenia o zaistniałych zdarzeniach. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie pomieszczenia w remizie strażackiej i zadawały mnóstwo pytań. Mogły także wsiąść do jednego ze strażackich wozów. Mamy nadzieję, że poprzez taką formę popularyzacji zawodu strażaka w przyszłości i nasi uczniowie wstąpią do szeregów zawodowych strażaków. 

 

Poniedziałek 17 lutego 2020

Licznik odwiedzin

1732020
Twój IP: 3.234.245.121
2020-02-17 19:40

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony