11.jpg

Nad morze!!! Zaraz po wakacjach już tylko „zielona szkoła” była w głowie klasie VI i wreszcie nadszedł ten upragniony dzień.

14 września o 6.45 przed remizą OSP w Nowej Wsi Szlacheckiej odbyła się zbiórka 14 uczestników wycieczki wraz z wychowawczynią. Po załadowaniu bagaży do autokaru, pożegnaniu z rodzicami, przypomnieniu regulaminu wyruszyliśmy w drogę do Władysławowa. Wszyscy byli zadowoleni i w jak najlepszych humorach. Z drobnymi przygodami i po kilku postojach dotarliśmy ok. 18 do Baltic Sport, w którym zostaliśmy zakwaterowani na najbliższe dni. Jeszcze tego dnia zapoznaliśmy się z ośrodkiem i nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie.

Wyjazd na „zieloną szkołę” naszej grupy odbywał się bowiem w towarzystwie 160 innych jeszcze uczniów klas VI z naszej gminy wraz z ich opiekunami.

Kolejne dni upływały wesoło mimo zimnej i deszczowej pogody. Zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc. Oprócz samego Władysławowa (wąwozu Chłapowskiego, plaży i portu, Muzeum Iluzji) odwiedziliśmy także port w Jastarni i przepiękną plażę w Juracie. Udaliśmy się na wycieczkę na Hel i tu zobaczyliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża, w Gdyni byliśmy w oceanarium oraz spacerowaliśmy skwerem Kościuszki podziwiając cumujące tam statki, np. Dar Młodzieży. W Gdańsku zachwyciliśmy się piękną Bazyliką Mariacką oraz fontanną Neptuna. Odbyliśmy rejs statkiem na Westerplatte, gdzie podziwialiśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Wesoło bawiliśmy się na dyskotekach i ognisku, robiliśmy zakupy w pobliskim Lewiatanie, kupowaliśmy pamiątki, podziwialiśmy piękne nadmorskie widoki.

Sobota była ostatnim dniem wycieczki. Pakowanie, sprzątanie… Nikt tego nie chciał. Po śniadaniu wszyscy opuściliśmy hotel zostawiając w nim ład i porządek. Po zapakowaniu bagażu do autokaru i zostawieniu kluczy od pokoi w recepcji wracaliśmy do domu z postojem w McDonaldzie.

Z pobytu we Władysławowie przywieźliśmy wiele pamiątek – także te najcenniejsze – poznanie siebie nawzajem i wiele sympatycznych wspomnień, którymi podzielimy się z bliskimi.

Poniedziałek 17 lutego 2020

Licznik odwiedzin

1731923
Twój IP: 3.234.245.121
2020-02-17 19:13

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony