11.jpg

20 września nasza szkoła włączyła sie w międzynarodową kampanię Clean Up the World, czyli sprzątanie świata.

Na nasze zaproszenie do szkoły przybyła Pani Agnieszka Smaga, doradca ekologiczny z Urzędu Gminy Czernichów, i spotkała się z uczniami każdej z klas na zajęciach warsztatowych. Tematyka warsztatów dotyczyła ochrony środowiska, w szczególności dbania o czyste powietrze, godspodarowania odpadami oraz zrównoważonego transportu. 

Po warsztatach, zaopatrzeni przez urząd gminy w worki i rękawice, posprzątaliśmy najbliższy nam świat, czyli naszą miejscowość.

Życzylibyśmy sobie, aby akcja przyniosła długotrwały efekt w postaci dbałości i szacunku dla przyrody, a także kultury korzystania z terenów zielonych. W naszej gminie wszystkie odpady z gospodarstw domowych, bez względu na ich ilość, są odbierane w każdym miesiącu, spod domu każdego mieszkańca, dlatego wciąż dziwią śmieci wyrzucane do poboczy czy w tereny niezabudowane. Dbajmy o nasz świat, w ten sposób pokazujemy naszą troskę o dzieci i młode pokolenie, które takim go otrzyma, jakim go zostawimy.

 

Poniedziałek 17 lutego 2020

Licznik odwiedzin

1731607
Twój IP: 3.234.245.121
2020-02-17 18:01

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony