11.jpg

W dniach 16 – 24 sierpnia 2019  Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Nowej Wsi Szlacheckiej już po raz piąty zorganizowała obóz windsurfingowy na Półwyspie Helskim w Jastarni. Na obóz zostały zaproszone dzieci z sąsiednich szkół: SP w Wołowicach i SP w Czułówku.

W obozie wzięły udział 54 osoby. Założeniem obozu była integracja uczniów szkół gminy Czernichów, aktywny wypoczynek, nauka i doskonalenie pływania na windsurfingu oraz zwiedzanie pięknych miejsc nad Bałtykiem. Pobytowi sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a radość i uśmiech dzieci towarzyszyły nam każdego dnia. Część uczniów wzięła udział w kursie windsurfingowym, prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów szkoły  Bay Wind w Chałupach. Zajęcia odbywały się na najlepszym
w Europie akwenie szkoleniowym  - Zatoce Puckiej  

Podczas obozu dzieci wzięły udział w kilku wycieczkach. W Sopocie zwiedziły molo, latarnię morską, Krzywy Dom. Podziwiały piękno sopockich plaż, a także płynęły statkiem po Zatoce.W Helu odwiedziły Fokarium.

Wielką atrakcją dla dzieci było pokonywanie tras  Parków Linowych w Jastarni i  w Juracie, zwiedzanie molo i portu. Dzieci odpoczywały na przepięknych plażach Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. W drodze powrotnej wzięły udział w warsztatach „ Z wizytą u króla” w Wilanowie w ramach projektu „ Bliżej kultury” a także  podziwiały ogrody królewskie.

Dziękuję wszystkim życzliwym osobom za wsparcie i umożliwienie organizacji obozów w Kościelisku i Jastarni, dzięki którym propagujemy wśród naszych dzieci aktywny wypoczynek. Szczególne podziękowania składam Pani Dyrektor SP w Nowej Wsi Szlacheckiej mgr Lucynie Socha - Siejce  za wszelką pomoc, przychylność, dobre słowo i wsparcie finansowe projektu oraz pełnienie funkcji wychowawcy, Pani Dyrektor SP w Wołowicach mgr Stanisławie Kapuście za zaangażowanie i  finansowe wsparcie transportu , Pani Dyrektor SP w Czułówku Mirosławie Gębarowskiej za zaangażowanie i pełnienie funkcji wychowawcy . Dziękuję Radzie Rodziców z SP w Nowej Wsi Szlacheckiej i Państwu Renacie i Pawłowi Jasiołkom za wsparcie finansowe obozu.   Podziękowania kieruję do nauczycieli, którzy pojechali na obóz i pełnili funkcję wychowawców:  Paniom: mgr Bogumile Czubie, mgr Iwonie Wielomek i Panu mgr Mateuszowi Wątrobie.

mgr Dorota Ślósarz

 

Poniedziałek 17 lutego 2020

Licznik odwiedzin

1732037
Twój IP: 3.234.245.121
2020-02-17 19:44

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony