ZYCZENIA.png

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy. To święto ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia. Poprzez organizację szkolnego Dnia Języków Obcych chcieliśmy pokazać naszym uczniom, iż uczenie się języków obcych nie tylko pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, ale również pozwala na wspólną zabawę. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego programu artystycznego pt.”Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” przygotowanego przez klasę VIII. Mamy nadzieję, że najstarsi uczniowie naszej szkoły przekonali innych, iż nieprawdą jest, że ”uczenie się języków jest nudne, a wkuwanie słówek zbyt trudne”. Następnie, wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawie „Słowa dookoła Europy”, w której mieli za zadanie odnaleźć odpowiedniki polskich słów w różnych językach europejskich. Z językiem angielskim i niemieckim wszystkie grupy poradziły sobie wyśmienicie (Brawo!), znacznie trudniejsze okazały się języki: hiszpański, francuski i litewski. Równie dobrze uczniowie poradzili sobie w zabawie z językiem rosyjskim – ich zadaniem było zapisanie polskich słów za pomocą cyrylicy (alfabetu rosyjskiego). Po tych zabawach uczniowie zaczęli pracować na swój własny rachunek – indywidualnie brali udział w różnych konkurencjach językowych sprawdzających ich wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego. Najlepsi językowcy szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Nagrodzono również Julię Poniedziałek i Zuzannę Wąsik - autorki wierszy zachęcających do nauki języków obcych.

Mamy nadzieję, że teraz już nikogo nie będzie trzeba przekonywać do tego, że warto uczyć się języków.

 

 

Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Licznik odwiedzin

3911307
Twój IP: 18.204.55.168
2020-08-10 16:13

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony