565.jpg

Tradycyjnie 14 października w Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Na początku uroczystości dzieci z klasy drugiej powitały piosenką młodszych kolegów, a następnie główni bohaterowie zaprezentowali swoje umiejętności, zdając egzamin przed zaproszonymi gośćmi. Egzamin zdały na szóstkę. Następnie złożyły przysięgę, a Pani Dyrektor Lucyna Socha-Siejka symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej.

Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały legitymacje szkolne, dyplomy i pamiątkowe przypinki od starszych kolegów.

Uroczystość ta zakończyła się wesołą scenką i piosenkami dedykowanymi nauczycielom z okazji ich święta, a przygotowanymi przez starszych uczniów szkoły. Potem były życzenia, kwiaty i upominki dla Grona Pedagogicznego.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody pracownikom szkoły za pracę i zaangażowanie. Szczególną uwagę poświęciła pracownikom obsługi, którzy przyczynili się w znacznej mierze do remontu szkoły (p. Justynie Fic, p. Włodzimierzowi Kałużnemu, p. Agacie, p. Barbarze Fic), a także tym którzy odrestaurowali piękną szopkę odnalezioną na strychu szkoły.

Naszym pierwszakom życzymy dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni, a nauczycielom niekończącej się energii i pasji w odkrywaniu przed nimi tej wiedzy.

 

Czwartek 28 maja 2020

Licznik odwiedzin

2664344
Twój IP: 3.231.220.225
2020-05-28 12:55

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony