ZYCZENIA.png

W klasie V rozpoczęliśmy realizacje projektu Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój? w ramach Uniwersytetu Dzieci. Ma on na celu wspierać uczniów w rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami, oraz nauczyć dzieci rozpoznawać, oswajać i wyrażać emocje. Dzięki temu projektowi dzieci poznają wartość i rolę różnych uczuć.

   W ramach projektu zostały już przeprowadzone trzy godziny wychowawcze podczas których realizowany był temat ”Jak stworzyć zespół? Podczas tych zajęć poprzez wykonywanie poszczególnych zadań uczniowie mogli sprawdzić czy lepiej pracuje im się indywidualnie czy zespołowo. Punktem kluczowym zajęć było wskazanie celu tj. gdzie może być przydatna wiedza na temat ról, które pełni się w zespole.

   Na kolejnych zajęciach uczniowie, przy użyciu kostki Ekmana mogli opisać emocje z jakimi często w życiu codziennym się spotykają. Psycholog Paul Ekman wykazał, że u człowieka występuje 6 podstawowych emocji (smutek, radość, wstręt, złość, strach, zdziwienie), które są doświadczane przez ludzi na całym świecie. Każdy uczestnik zabawy rzucając kostką sześcienną starał się opisać emocję, która wypadła w danym rzucie, oraz podać sytuację z życia codziennego, którą osobiście przeżył.

Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Licznik odwiedzin

3911157
Twój IP: 18.204.55.168
2020-08-10 16:00

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony