565.jpg

Nasza szkoła, jako jedna ze 150 placówek oświatowych w Polsce dostała się w tym roku szkolnym do prestiżowego programu edukacyjnego MegaMisja Fundacji Orange. Włącza on w rozwój kompetencji cyfrowych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawców pracujących w świetlicach szkolnych. Dzięki temu, nasi uczniowie z klasy II wraz z panią Anną Rams uczestniczą w cyklu zajęć opartym na fabularnej bajce – Cyfrowym Laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Przez zabawę dzieci dowiadują się, jak korzystać z nowych technologii w sposób bezpieczny, jak weryfikować źródła informacji oraz jak chronić swoją prywatność. Dowiadują się czym są prawa autorskie, jak tworzyć i prezentować własne dzieła w sieci. Program rozwija również u dzieci zdolności społeczne, takie jak współpraca w grupie, komunikacja czy też osiąganie wspólnego porozumienia. Oprócz możliwości rozwoju kompetencji cyfrowych i udziału w ciekawych zajęciach nasi uczniowie za wykonane zadania mogą zdobyć cenne nagrody. Wygraliśmy już wyposażenie świetlicy szkolnej w materiały plastyczne oraz tablet, który sprawił dzieciom wielką radość.
Zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych relacji z zajęć na platformie MegaMisji: www.megamisja.pl.

 

Czwartek 28 maja 2020

Licznik odwiedzin

2664002
Twój IP: 3.231.220.225
2020-05-28 12:00

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony