565.jpg

Czas Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie od „zerówki” do klasy VIII mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w  przygotowanych kostiumach wszyscy czuli świąteczny nastrój.

Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa, ale opowiedzianą na nowo. Nie zabrakło odniesień do współczesności, zwłaszcza, że początkowe sceny sztuki rozgrywały się w centrum handlowym. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawiły się – myszki, owieczki oraz kózki, a nawet zawitał sam betlejemski kot. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami, także w wykonaniu uczniów.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Po przedstawieniu uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III przygotowali krótkie wystąpienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zakończyło się śpiewem „Sto lat”. Później dziadkowie zostali obdarowani przepięknymi prezentami, a przy kawie i ciastku wszyscy mile spędzili czas.

Czwartek 28 maja 2020

Licznik odwiedzin

2663881
Twój IP: 3.231.220.225
2020-05-28 11:38

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.45 - 13.45
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

FaceBook
Początek strony