Z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzonego 22 marca, ubrane na niebiesko przedszkolaki przedszkole wzięły udział w akcji „Światowy Dzień Wody z PAH”, której głównym celem jest kształtowanie zaangażowania społecznego oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Przygotowana przez Polską Akcję Humanitarną animacja pt. „Woda nie tylko w kranie” zaprosiła dzieci do tego, aby spojrzały na kwestię wody na świecie z mniej oczywistej perspektywy. Wszystko, co wytwarza człowiek, potrzebuje wody. Najwięcej jej zużywamy nie w kranie, ale kupując rzeczy, do produkcji których była użyta.
Po dzisiejszych zajęciach wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać!
Dziś w przedszkolu mamy modę,
dzieci oszczędzają wodę.
Wszyscy zawsze pamiętają:
krany mocno zakręcają,
aby woda nie kapała
i do zlewu uciekała.