rozpoczęcie.jpg

Dzień Książki jest ogólnoświatowym świętem organizowanym przez UNESCO. Jego celem jest promowanie literatury i czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.
Dzień książki obchodzony jest 23 kwietnia każdego roku. Nie jest to data przypadkowa :
23 kwietnia urodzili się i odeszli znani  pisarze Shakespeare, Cervantes, Nabokov, Vallejlo.

Oficjalnie Dzień Książki został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO, jednak jego historia sięga znacznie wcześniej - jego idea pojawiła się już w 1926 roku w Katalonii. To wtedy ustalono, że data 23 kwietnia będzie idealną na tę okazję.


W Dniu Książki odbywają się przeważnie liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne, spotkania z autorami, wspólne czytanie i inne aktywności mające na celu promowanie czytelnictwa.

Jednym z popularnych elementów obchodów Dnia Książki wśród dzieci jest przebieranie się za ulubione postaci z książek.  W Dniu Książki mają też często miejsce akcje charytatywne, podczas których zbierane są fundusze na rozwój czytelnictwa i edukację.

Wydawałoby się, że korzyści czytania książek są powszechnie znane, a jednak do regularnego czytania przyznaje się tylko niewielki odsetek Polaków. Dzień Książki to wspaniała okazja, by zaszczepić dzieciom miłość do książek, która na pewno zaowocuje w ich dalszej edukacji
i życiu.

W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Książki. Świętowanie zaczęliśmy już
22 kwietnia. Tego dnia,  bibliotekę wypełnił zapach róż i pysznych ciasteczek. Były również
i inne atrakcje. Każda dziewczyna odwiedzająca bibliotekę otrzymała piękną czerwoną różę. Młodsi czytelnicy mogli również wybrać dla siebie książkę, która stała się ich własnością. Uczniowie mieli także okazję poznać pouczające cytaty o książkach i czytaniu. Natomiast chętne dzieci z klasy 2 przebrały się za postaci literackie i bajkowe. Uczniowie zostali także zaproszeni do udziału w konkursie fotograficznym.
Oto jego laureaci:
I miejsce – Hubert Zalarski
II miejsce – Zuzanna Wąsik, Kacper Zalarski, Grzegorz Kuć
III miejsce – Amelia Płatek
Wyróżnienie: Maria Jastrzębska, Małgorzata Kuć
Gratulujemy!

 


           Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela.

                                                                                                 Władysław Orkan

 

 

Sobota 01 października 2022

Licznik odwiedzin

10991839
Twój IP: 3.234.210.25
2022-10-01 01:26

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

Początek strony