Brown Green Illustrated Texture Christmas Market Flyer.png

Dnia 26 września 2023 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do teatru w Krakowie. Głównym celem wycieczki było: podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze oraz umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo. Tak rzeczywiście było, ponieważ spektakl „Projekt Mickiewicz” w wykonaniu aktorów z teatru we Wrocławiu wspaniale przeprowadził nas przez najbardziej znane utwory Adama Mickiewicza doskonale przy tym bawiąc.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Iluzji, które tworzy przestrzeń, w której iluzje spotykają się z wynalazkami naukowymi i sztuką: fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Było to ciekawe doświadczenie edukacyjne wzbogacone interaktywną rozrywką – rysowania światłem, tworzenia cieni i niezapomnianych chwil w świecie do góry nogami.

Dodatkowo muzeum znajduje się w zabytkowym dworku należącym niegdyś do wybitnej rodziny Potockich, co pozwala poznać polską historię i styl życia w połączeniu z wystawą iluzji współczesnych. W budynku znajdują się dziesiątki oryginalnych elementów dekoracyjnych oraz oryginalne kominki z XIX wieku.

 

Środa 06 grudnia 2023

Licznik odwiedzin

12828860
Twój IP: 18.206.48.243
2023-12-06 04:17

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

Początek strony