wakacje.jpg

Akcja „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. W naszej szkole staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zastanawialiśmy się i  18 października nasza szkoła przystąpiła do  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

 W środę 18 października podczas  każdej przerwy  uczniowie i nauczyciele czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Czytaliśmy głośno i cicho w klasach i na korytarzu. Niektórzy byli tak zaczytani, że prawie nie zauważyli, że przerwa dobiegła końca.  Niektórych siłą trzeba było odciągać od książek. Wspólne czytanie pokazało,  że razem można więcej i lepiej. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się naszym codziennym nawykiem!

#przerwanaczytanie

 

Piątek 19 lipca 2024

Licznik odwiedzin

13998412
Twój IP: 44.210.151.5
2024-07-19 17:21

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

Początek strony