zyczenia.png

„Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”, to jedna z sentencji, która towarzyszyła kolejnym obchodom Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole. Święto to obchodzone jest co roku 21 listopada. Zapoczątkowano je w 1973 roku. Było ono protestem przeciwko konfliktowi pomiędzy dwoma państwami: Egiptem i Izraelem. W Polsce Dzień Życzliwości obchodzimy od 2006r. W tym dniu Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Wszelkie kłótnie, żale i złości starają się odstawić na bok. Ściskają sobie dłonie, ustępują pierwszeństwa innym, pomagają starszym. Za stolicę życzliwości w naszym kraju uważa się Wrocław. Dla mieszkańców i gości miasta rokrocznie przygotowuje się liczne atrakcje, zabawy i konkursy. Po mieście jeździ specjalny autobus z kawą, herbatą i ciastkami. Odbywają się koncerty, rozdawane są upominki.

I w naszej szkole od kilku lat staramy się, szczególnie w tym dniu podkreślać znaczenie życzliwości w relacjach międzyludzkich. W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu na kilka dni przed Świętem Życzliwości i Pozdrowień na korytarzu szkolnym wystawiło „Drzewo Życzliwości”. Każdy mógł umieścić na nim liść z wpisanymi miłymi słowami, które czynią nasz świat lepszy. Dodatkowo została uruchomiona „Poczta Życzliwości” – każdy mógł napisać i pod adresem konkretnej osoby dla wrzucić do niej kartkę z życzeniami, miłymi słowami dla kolegów, nauczycieli lub innych pracowników szkoły. Wszystkie miłe karteczki, zostały już dostarczone do adresatów. Dla wszystkich w ciągu całego tygodnia pojawiało się wyzwanie do wykonania związane właśnie z byciem życzliwym. Dodatkowym zadaniem był również „Cichy przyjaciel” – czyli osoba, którą wylosowaliśmy na początku tygodnia i dyskretnie opiekowaliśmy się w celu lepszego poznania się nawzajem. We współpracy z wychowawcami poszczególnych klas przeprowadzone zostały wybory najżyczliwszych osób w danej klasie. Wśród najżyczliwszych znaleźli się: Ania Sebzda (klasa I), Kamila Płatek (klasa II), Karol Trojan (klasa III), Wiktor Czekaj (klasa IV), Aleksandra Trojan (klasa V), Amelia Juszczak (klasa VI), Natalia Trojan (klasa VII i VIII).

Podczas specjalnego spotkania całej społeczności szkolnej wszyscy najżyczliwsi otrzymali pamiątkowe dyplomy z tytułem „Najżyczliwszy Kolega”, Najżyczliwsza Koleżanka”.

W miłej i serdecznej atmosferze minął nam tydzień,

którego celem było pielęgnowanie pozytywnego nastawienia

do drugiego człowieka, propagowanie uprzejmości i życzliwości

na co dzień oraz zwykłej ludzkiej dobroci.

Pamiętajcie, dobra energia, którą skierujemy w świat, do ludzi

- wróci do nas ze zdwojoną mocą!

 

 

Sobota 13 kwietnia 2024

Licznik odwiedzin

13332678
Twój IP: 3.238.117.130
2024-04-13 13:50

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

Początek strony