wakacje.jpg

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. 📖📚📔

Święto ustanowione zostało w 1995 roku przez UNESCO. Ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. 23 kwietnia świętują autorzy, wydawnictwa, księgarnie… ale przede wszystkim my, czytelnicy. To największe wydarzenie tego typu na świecie, obchodzone tego samego dnia w ponad 100 krajach na całym świecie. Przypomina nam również o tym, że nie wszyscy mają swobodny dostęp do książek a zatem i do nauki. 📚😊

Z tej okazji w naszej szkole realizowaliśmy działania w związku z przyjętym projektem „Miłosz w szkole”. Odbyła się gra terenowa sprawdzająca naszą wiedzę na temat znanego noblisty.

Pierwszym naszym działaniem była gra terenowa. Zadaniem uczestników było w krótkim czasie odnaleźć odpowiedzi na temat życia i twórczości słynnego poety. Zwycięzcą w tej rywalizacji został Hubert Zalarski, uczeń klasy VII.

Następnie odbył się konkurs pięknego czytania  - chętni uczniowie prezentowali wybrane wiersze poety. Laureatem tych zmagań został uczeń kl. IV Wiktor Czekaj. Jury przyznało również specjalną nagrodę dla Kornelii Grzywy z klasy IV.

Następnie uczniowie dokonali plastycznej interpretacji wierszy Czesława Miłosza.🎨🖌️

Taka forma analizy wiersza bardzo spodobała się uczestnikom projektu. Warto pamiętać, że twórczość poetycka Czesława Miłosza jest jasna, klasyczna w formie i stylu, ale głęboka i bogata w treść, jednakże wymagająca od odbiorcy erudycji.

Kolejne działania przed nami…

 

 

Piątek 19 lipca 2024

Licznik odwiedzin

13998823
Twój IP: 44.210.151.5
2024-07-19 18:35

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki
ul. Szkolna 2
32-060 Nowa Wieś Szlachecka
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat
poniedziałek - piątek 7.00 - 15.00
tel. 12 270 79 67

 

Społeczność

Początek strony